به گزارش سرویس وبگردی مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

محمدرضا فروتن نام آشنا میان بازیگران سینما و تلویزیون است. محمدرضا فروتن متولد ۷ دی ۱۳۴۷ در تهران است. محمدرضا فروتن علاوه بر بازیگری در حرفه های خوانندگی و صداپیشگی نیز تبحر دارد. محمدرضا فروتن دانشجوی دکترای روانشناسی سلامت است. محمدرضا فروتن از پرکارترین سوپراستار مرد بعد از انقلاب بود.

محمدرضا فروتن پس از «مانکن» این بار با سریال سیروس مقدم به شبکه نمایش خانگی بازگشته و بار دیگر نقشی در ژانر معمایی را تجربه می کند. شخصیت شاهد ، پسر عموی ارشد و مدیرعامل هلدینگ شاهنگ که … بهتر است قصه را دنبال کنید!

۱_ متولد ۷ دی ۱۳۴۷ در تهران

۲_ دکترای روانشناسی بالینی اش را در پنجاه سالگی گرفت

۳_  پس از خدمت سربازی به دانشگاه رفت و پس از لیسانس درگیر بازیگری شد و نتوانست ادامه تحصیل بدهد

۴_ بازیگری را با ایفای نقش های فرعی در آغاز دهه ۷۰ شروع کرد

۵_  اکبر اصفهانی عکاس قدیمی سینما او را به پروژه هایی مثل هدف یا سرنخ معرفی کرد

۶_ با نقش بازیگر جوان تئاتر در اپیزود تماشاخانه در سریال سرنخ کیومرث پوراحمد چهره شد

۷_ سال ۷۶ نقش اصلی فیلم مرسدس ساخته مسعود کیمیایی بود

۸_ سال ۷۷ سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را برای  قرمز گرفت ، در حالی که امین حیایی برای این نقش با جیرانی قرارداد بسته بود !

۹_ مشهورترین و پرکارترین سوپر استار مرد سینمای پس از انقلاب سال ۸۰ با سحر ابراهیمی ازدواج کرده اما فرزندی ندارد

۱۰_ خنده دارترین شایعه در تاریخ سینمای ایران پیرامون او منتشر شد ؛ این که تغییر جنسیت داده و زن شده!

در ادامه عکس های محمدرضا فروتن کنار همسر و فرزندانش را مشاهده می کنید.

محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن

بیوگرافی محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن (زادهٔ ۷ دی ۱۳۴۷ در تهران) بازیگر، صداپیشه و خواننده اهل ایران است. محمدرضا فروتن دانشجوی دکترای روان‌شناسی سلامت از دانشگاه آزاد است. محمدرضا فروتن حرفه بازیگری را در سال ۱۳۷۳ با بازی در فیلم هدف آغاز کرد و سپس با بازی در فیلم‌های مرسدس و اعتراض به شهرت رسید. محمدرضا فروتن برای بازی در فیلم قرمز برنده جوایز سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از هفدهمین جشنواره فیلم فجر و تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از سومین دوره جشن خانه سینما شد.

محمدرضا فروتن متولد ۷ دی ۱۳۴۷ در تهران، بازیگر است. اوفارغ التحصیل دکترای روانشناسی سلامت از دانشگاه آزاد می باشد، آقای بازیگر بجز دکتر روانشناس خواننده نیز می باشد چهار خواهر دارد و خودش تنها فرزند پسر خانواده است.

محمدرضا فروتن در سال ۱۳۸۰ با سحر ابراهیمی ثابت ازدواج کرده است.

تجدید شدن در دبیرستان

در دوران نوجوانی ام، خیلی بازیگوش و شیطان بودم و اصلا اهل درس و کتاب و مدرسه نبودم، طوری که خاطرم هست در همان سال اول دبیرستانم، تجدید آوردم !اوایل دهه ۷۰ به واسطه یکی از دوستانم به نام اکبر اصفهانی که عکاس فیلم ها و سریال ها بود به بهرام کاظمی کارگردان که برای نقش کوتاهی در فیلمش به دنبال یک بازیگر تازه کار می گشت، معرفی شدم.پس از اجرای نخستین پلان فیلم هدف سال ۱۳۷۳ و تشویق کاظمی، به کلاس های آزاد بازیگری رفتم و زیر نظر حمید سمندریان آموزش دیدمفروتن با بازی در فیلم‌ های مرسدس در سال ۱۳۷۶ و اعتراض در سال ۱۳۷۸ به شهرت رسید و سپس فیلم‌ های قرمز، دو زن، متولد ماه مهر، زیر پوست شهر و شب یلدا او را به یک بازیگر مطرح در سینمای ایران تبدیل کردند

فشار خانواده محمدرضا فروتن برای پزشکی

از همان دوران کودکی و نوجوانی، عشق به دنیای هنر و بازیگری را در وجودم احساس می کردم اما نمی دانم چرا خانواده و اطرافیانم این همه اصرار داشتند که حتما پزشک شوم !به همین دلیل و برخلاف میلم رشته تجربی را انتخاب کردمرشته تحصیلی ام کمک بسیاری به من کرد تا در کارم موفق‌ تر شوم، چرا که به این موضوع پی بردم این، فقط جسم انسان نیست که باید تغذیه شود و نیاز به رسیدگی دارد. من همیشه رویای خواندن را در سر داشتم، حتی قبل از اینکه بازیگر شوم، اما به جز مادرم که همیشه مشوق من بوده‌ اند بقیه اعضای خانواده‌ام مشوقم نبودنددر فیلم شب یلدا سال ۱۳۷۹ خواندم و بسیار از این کار لذت بردم تا اینکه در پشت صحنه یک برنامه تلویزیونی مرحوم دکتر افشین یداللهی را دیدم و در مورد عشقم به خواندن با ایشان صحبت کردم. ایشان گفتند می‌خواهی برایت ترانه بگویم ؟ من هم استقبال کردم و از همان جا همکاری ما با هم شکل گرفت که نتیجه‌اش شد آلبوم ; می‌ فهممت که سال ۹۵ منتشر شد.

خانه – بیاخبر