به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

شبکه مستند صدا و سیما گزارشی از موسیقی پاپ کره‌ای ملقب به کی پاپ پخش کرده است.

به گزارش وقت صبح، برخی از طرفداران این نوع موسیقی در کشورمان از این گزارش بهشان بر خورده و خوششان نیامده و فکر می‌کنند که در این گزارش به کی پاپ و طرفدارانش توهین شده است.

البته در این گزارش به نظر نمی‌رسد که مسئله توهین‌آمیزی مطرح شده باشد.

 

کی پاپ و بی‌تی اس

با پیشرفت فوق‌العاده موسیقی کره جنوبی و رو آمدن K-POP دلیل سفر به کره جنوبی هم تغییر کرد. روزی مردم می‌خواستند با تاریخ کره آشنا شوند اما امروزه برخی به دلیل K-POP و موسیقی کره‌ای به این کشور سفر می‌کنند.

بسیاری از جوان‌ها و نوجوان‌ها برای تبدیل شدن به آیدل (Idol) و خواننده شدن به کره جنوبی سفر می‌کنند تا بتوانند عضوی از گروه‌های معروف کره‌ای باشند. با اسمارتیز همراه شوید تا با K-MUSIC و گروه‌های کی پاپ بیشتر آشنا شوید.

در اول کار بیایید با واژه‌ی K-POP و K-MUSIC آشنا شویم. به صنعت موسیقی کره جنوبی، K-MUSIC می‌گویند. K اول اولین لغت انگلیسی کشور کره است. برخی کشورها مانند ژاپن نیز از لغت J استفاده می‌کنند.

حالا که با کِی موزیک آشنا شدیم، بیایید با K-POP آشنا شویم. به صنعت موسیقی پاپ کره جنوبی، به اصطلاح کی پاپ می‌گویند. موسیقی پاپ کره‌ای در سراسر جهان معروف است و طرفداران زیادی دارد. دیگر صنعت مورد توجه موسیقی کره، موسیقی رپ این کشور یعنی K-RAP است.

گروه بی‌تی اس (BTS)

این گروه کره‌ای در سال ۲۰۱۳ تشکیل شد و تاریخ موسیقی کره‌ای و کی پاپ را دگرگون کرد. گروه BTS متشکل از ۷ خواننده با نام‌های جیمین (Jimin) جِی هوپ (J hope) جانگ‌کوک (Jangkook) شوگا (Suga) وی (V) جین (Jin) و آراِم (RM) است که معروف‌ترین گروه شناخته شده در سطح جهان هستند.

در آمریکن موزیک اواردز امسال، آن‌ها اجتماعی‌ترین و محبوب‌ترین هنرمند میان مردم شناخته شدند و از سال ۲۰۱۳ پیشرفت خیره‌کننده‌ای داشتند.

این گروه کره‌ای اجراها و تورهای بسیاری را در سراسر جهان برگزار کرده است و اخیرا کنسرت BTS در عربستان سر و صدا جنجال ایجاد کرد. آهنگ Boy with luve گروه BTS که با همکاری خواننده آمریکایی هالزی (Halsey) پخش شد توانست به صدر چارت‌های معتبر موسیقی برسد.

آهنگ‌های دیگر این گروه با نام‌های DNA، Fake Love و Mic Drop هم جایگاه خوبی در میان دیگر آهنگ‌های چارت موسیقی جهان پیدا کرده‌اند. پس اگر به کره سفر می‌کنید چند موسیقی از گروه BTS و K-pop در گوشی خود داشته باشید و با آن رقص‌های مخصوص این موسیقی‌ها را انجام دهید.

خانه – بیاخبر