به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

ویدئویی از سطح شهر تهران منتشر شده است که نشان می‌دهد کنسرت جدید تتلو درت هران تبلیغ شده است.

به گزارش وقت صبح، چند روز مانده به کنست تتلو، پوسترهای تبلیغاتی آن روی دیوارها و در سطح شهر تهران دیده می‌شود.

نکته جالب توجه که جای تعجب نیز دارد، امکان خرید از داخل ایران و بدون نیاز به ارز خارجی است.

 

تتلو مجددا کنسرت دیگری راه می‌اندازد

رضا مهدوی، موسیقی‌شناس و نوازنده سنتور و مدیرکل سابق مرکز موسیقی، در این خصوص که چرا کنسرت امیرحسین مقصودلو ملقب به «تتلو» به‌رغم اینکه شخصیتی هنجارشکن و گاهی ضد اخلاقی دارد تا این حد مورد استقبال قرار گرفت؟ به خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا گفت: این مسئله را می‌توان از دو شاخه بررسی و آسیب‌شناسی کرد.

او ادامه داد: شاخه اول فضای عمومی موسیقی کشور است؛ نهادها و سازمان‌ها و حتی رسانه ملی موسیقی را هنوز جدی تلقی نمی‌کنند و به این هنر نگاه مناسبتی و زینت المجالسی و جشنواره‌ای دارند و در حقیقت توجه مسئولان به ساحت قدسی و تشخّصی موسیقی‌دانان ایران گاه پر رنگ و گاه کمرنگ بوده تا کنون و بر همین اساس نیز ممیزی‌ها و رفتارهای سلبی ایجابی شکل گرفته است.

مهدوی افزود: نگاه به موسیقی در حاکمیت ما یک نگاه کلان و جهان شمول نیست و حتی در داخل کشور هم مدیریت واحدی ندارد و اساسا برای این رشته مهم و مظلوم تربیت مدیر نداریم و اکثر مدیران از رشته‌های دیگر هستند و فاقد اندیشه و دورنمای فنِّ موسیقیا.

اتفاق نظر هم بین مدیران بالادستی فرهنگی نیست و این است که تاکید می‌شود بر مظلومیت فرهنگ و چنین موضوعی باعث شده تا تشدّد آرا فضا را افسار گسیخته کند و داشته‌های در قد و قواره‌های مختلف را که می‌توانیم مورد حمایت و هدایت قرار بدهیم با بی‌توجهی و کج سلیقگی آن‌ها را رها کرده به حال خودشان تا سلیقه محور فعالیت می‌کنند.

پس طبیعی است که اینگونه افراد در گوشه و کنار کشورهای مختلف به اپوزیسیون روی آورده و به نوعی معاند نیز هم می‌شوند تا جایگاه و طرفداران بسیاری اخذ کنند.

 

خانه – بیاخبر