به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

ویدئویی از خواستگاری امیرحسین فتحی از پریناز ایزدیار در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

به گزارش وقت صبح، در این ویدئو که بخشی از سریال شهرزاد است، امیرحسین فتحی پسر حسن فتحی کارگردان سریال‌های شهرزاد و جیران از پریناز ایزدیار خواستگاری می‌کند.

 

۲ گاف عجیب در سریال شهرزاد

سریال «شهرزاد» به کارگردانی حسن فتحی و با بازی‌های درخشان علی نصیریان و ترانه علیدوستی و شماری از ستارگان سینما همچنان دیدنی است.

هر چند از شماری از اشتباهات تاریخی در این سریال باید صرف نظر کرد چون در فیلمنامه و درام نمی‌توان همه جزئیات را رعایت کرد اما در قسمت بیست و ششم شهرزاد در اصطلاح مطبوعاتی‌ها دو «گاف» واضح دیده می‌شود؛ گاف یا اشتباهی که نسل امروز در محاوره‌ها از آن با لفظ «سوتی» یاد می‌کند!

یکی هنگامی که مادر شهرزاد از داماد سابق خود – قباد – فاصله می‌گیرد و از او می‌خواهد محرم و نامحرم را رعایت کند؛ حال آنکه داماد بعد از جدایی از زن نیز باز به مادر او محرم است. عین فتوای آیت‌الله مکارم شیرازی: «مادر زن در همه حال محرم است و عروس هم در هر حال به پدر شوهر محرم است.»

گاف دوم مربوط به تاریخ اعدام دکتر فاطمی است. در اعلامیه ترحیم بابک که بر دیوار دانشکده نصب شده تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۳۳ آمده در حالی که سردبیر نشریه زمانه در آرامگاه و بر سر خاک، خبر از اعدام دکتر فاطمی می‌دهد.

وزیر خارجه دولت دکتر مصدق و مدیر روزنامه باختر امروز در ۱۹ آبان ۱۳۳۳ اعدام شد و از آبان ۳ ماه تا بهمن فاصله است و یک روزنامه‌نگار طبعا در این فاصله بی‌اطلاع نبوده است.

خانه – بیاخبر