به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

فریبا نادری در برنامه شام ایرانی از هدیه مرحوم عباس کیارستمی رونمایی کرد.

به گزارش وقت صبح، عباس کیارستمی کارگردان و هنرمند نامی ایران زمین اثری دارد به نام هفت چنار که در خانه هنرمندان نصب شده است.

گویا وی مدل کوچک شده این اثر زیبا را به خانواده فریبا نادری هدیه داده است.

 

«هفت چنار» ماندگار عباس کیارستمی کجاست؟

عباس کیارستمی یادگاری‌های زیادی از هنرش برای ما و نسل‌های آینده گذاشته که یکی از آن‌ها چیدمان «هفت چنار» است که بیش از یک دهه است در خانه هنرمندان میان زمین و آسمان ایستاده است.

اگر تاکنون وقتی به طبقه دوم خانه هنرمندان می‌رفتید نسبت به چیدمان «هفت چنار» که در میانه کریدور این طبقه وجود دارد بی‌تفاوت بوده اید، شاید از این پس گذشتن از کنار این اثر ساده نباشد.

این چیدمان اثری از زنده یاد عباس کیارستمی است که به عنوان منتخب چهارمین جشن تصویر ایران پایش به خانه هنرمندان باز و در این مکان ماندگار شد.

«هفت چنار» کیارستمی در سال ۸۲ در همان روز افتتاحیه جشن تصویر سال مورد توجه قرار گرفت. این اثر با ایده کیارستمی، کار مشترکی بود توسط این هنرمند و ساسان توکلی.

ساسان توکلی با دوربین خود ۱۸۰ درجه دور درخت‌ها گشته و فریم به فریم از زوایای مختلف از آن‌ها عکاسی کرده بود. بعد از این مرحله کار کامپیوتر بوده که این عکس‌ها را مسطح کند و بعد عکس‌ها به چاپ برسند و به گونه‌ای روی لوله‌های PVC به قطر ۲۰.۳۰ و ۴۰ چسبانده شوند که گویی تنه‌های چنار را برش داده و در میان زمین و هوا در طبقه دوم خانه هنرمندان چیده اند.

هر چند زیر پای این درخت‌ها چمنی به چشم می‌خورد ولی در اصل موکتی است که عکس چمن روی آن چاپ شده است.

خانه – بیاخبر