به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

ویدئویی از یک کامیونت منتشر شده که آن را ترمز بریده و در آستانه شیبی تند نشان می‌دهد.

به گزارش وقت صبح، پس از این که فرد فیلمبردار به او راهنمایی می‌کند که به شانه خاکی رفته و به جاده‌ای فرعی و سربالا برود، راننده کامیون مذکور به این توضیه عمل کرده و موفق به متوقف کردن خودرو می‌شود.

 

کامیون‌های قدیمی ملزم به نصب گارد ایمنی می‌شوند

عضو هیات عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در صورت رفع مشکل شماره‌گذاری تریلر کشنده‌ها، کامیون‌های قدیمی هم ملزم به نصب گارد ایمنی جلو، انت‌ها و حاشیه می‌شوند.

مهران قربانی اظهار داشت: کمیسیون ایمنی راه‌ها مصوب کرده است که برای کاهش تلفات حوادث جاده ای، همه کامیون‌ها و کشنده‌ها باید گارد ایمنی جلو، انت‌ها و حاشیه‌ای داشته باشند تا هنگام وقوع تصادف خودروهای سواری به زیر این خودروها نروند.

این امر در مورد خودروهای جدیدی که شماره‌گذاری می‌شوند، رعایت می‌شود؛ اما مشکل، تریلرهای قدیمی و شماره‌گذاری شده از قبل هستند.

نماینده تام الاختیار رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در امور ایمنی راه‌ها افزود: این مشکل به خصوص در مورد تریلرهایی که در معادن و کارخانجات حاشیه شهرها است وجود دارد.

به رغم مصوبه کمیسیون ایمنی راه‌ها درمورد الزام این خودروها به نصب گارد، به دلیل مشکلات شماره‌گذاری تریلر این وسایل و نیاز به هماهنگی بیشتر نیروی انتظامی، وزارت صنعت و سازمان ملی استاندارد، این موضوع با تاخیر روبه رو شده است.

خانه – بیاخبر