به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

مهران مدیری با استایل خاصی به جشنواره فجر آمد.

به گزارش وقت صبح، مهران مدیری که با فیلم خائن کشی در جشنواره فیلم فجر حضور دارد، با استایل خاص و شبیه به پدرخوانده در جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرد.

 

مهران مدیری به کپی‌بودنِ «دورهمی» اعتراف کرد

این روزها در فضای مجازی بحث روی کپی کردن و کپی شدن برنامه‌ها و مسابقات تلویزیونی با نمایش تصاویر مجریان و دکورهای آثار خارجی، داغِ داغ است، زمانی که مهران مدیری روی آنتن می‌گوید «ما جزء به جزء این مسابقه را کپی کرده‌ایم».

شاید پیش‌قراولِ تقلید از گات تلنت‌های خارجی، «عصر جدید» احسان علیخانی باشد که پیش از آن با چالش‌هایی همراه شد اما رفته رفته با بومی‌شدن عناصر اصلی برنامه، رنگارنگی از استعدادهای مختلف قومیتی و فرامرزی کنار هم قرار گرفتند.

کپی به خودی خود بد نیست، برنامه استعدادیابی تنها در یک کشور ساخته نشده است، در تلویزیون کشورهای بسیاری می‌توان این برنامه را دید و مردم ما هم حق دارند که اثری با این فرمت در رسانه ملی داشته باشند اما کپی نعل به نعلِ بدون استفاده از فرهنگ ایرانی و اسلامی، ایرادی است که می‌توان به این جریان برنامه‌سازی وارد کرد، در واقع اگر خلاقیت بر کپی بودن اثر غالب شود نمی‌توان کپی بودن را امتیازی منفی برای برنامه دانست.

البته اعترافِ مهران مدیری روی آنتن، مسبوق به سابقه است؛ او پس از افشای کپی بودن جزء به جزء برنامه «دورهمی» از روی یک شوی هندی هم اشاره‌کنندگان به‌این شباهت را، عوض پاسخ‌گویی، روی آنتن شبکه نسیمِ صداوسیما، به‌سخره گرفته بود. اینجا هم دوباره این نوع اعتراف را تکرار کرد و گفت:

«هر برنامه‌ای مثل تاک‌شو، مسابقه، استعدادیابی و همه برنامه‌های این‌چنینی یک اصل دارند و بقیه کپی‌اند، یعنی یک کشوری یک اصل می‌سازد و بقیه کشورها از روی آن کپی می‌کنند. این هم کپیه و جزء به جزء کپیه! یعنی دو مرحله دارد؛

مرحله دایره و ربات. سعی کردیم خیلی خوب کپی کنیم و کپی درجه‌یک کنیم، این خودش مهمه، چون کپی هم باید کپی درجه‌یک باشد که ما سعی کردیم این کار را بکنیم.»

خانه – بیاخبر