به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

ویدئویی از یک مرد منتشر شده که نشان می‌دهد او به شکل احمقانه‌ای با آر پی جی به یک برکه شلیک می‌کند که باعث ترس پسربچه درون خودرو می‌شود.

به گزارش وقت صبح، حال خبر رسیده که پلیس اربیل عراق این مرد خطاکار را بازداشت کرده است.

 

رونمایی از دو سلاح راکت‌انداز مدرن و جدید در صنایع دفاعی کشور

در ادامه ارتقاء توان ضدزره نیروهای مسلح کشورمان، تصاویر جدید حاکی از آن است که صنایع دفاعی کشورمان مشغول تولید دو مدل جدید راکت‌انداز به نام‌های RPG-۲۷ و RPG-۳۰ هستند.

راکت اندازهای چند منظوره انفرادی از جمله تسلیحاتی هستند که از زمان جنگ جهانی دوم توسعه پیدا کرده و تا به همین امروز نیز جزو تسلیحات استاندارد و مهم بسیاری از یگان‌های پیاده در جهان به حساب می‌آیند.

با توجه به نوع مهمات قابل استفاده در این راکت اندازها، قابلیت درگیری با انواع تانک‌ها و زره‌پوش ها، ساختمان‌ها و سنگرهای تقویت شده تا نیروهای پیاده دشمن وجود دارد.

این راکت اندازها با توجه به نوع طراحی دارای قابلیت استفاده چندین باره، مثل سری آر پی جی ۷ ساخت شوروی سابق یا قابلیت شلیک یک بار مصرف مثل سری M۷۲ ساخت آمریکا را دارند.

در کشور ما دو مدل راکت‌انداز انفرادی معروف یعنی سری RPG-7 و RPG-29 سالهاست تولید و در سازمان رزم نیروهای مسلح کشور وارد شده است.

این راکت اندازها از نوع چند بار مصرف هستند، اما نصاویری مربوط به یک بازدید در سال گذشته از صنایع دفاعی توسط امیر سیاری معاون هماهنگ کننده کل ارتش و بازدید اخیر محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه صنایع دفاعی کشور نشان دهنده این مسئله است که حداقل دو مدل آر پی جی یک بار مصرف جدید، مدرن و قابل توجه نیز در کشور ما تولید می‌شود.

 

خانه – بیاخبر