به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

ویدئویی از حمله یک عقاب به یک نوجوان اندیکایی در حوالی مسجدسلیمان منتشر شده است.

به گزارش وقت صبح، در این ویدئو دیده می‌شود که عقاب به نوجوان حمله کرده و سعی دارد او را با خود ببرد، اما مردم او را از چنگ عقاب رها می‌کنند.

 

فسیل یک عقاب ترسناک متعلق به ۲۵ میلیون سال پیش کشف شد

دانشمندان در استرالیا اسکلت تقریباً کامل یک پرنده قدرتمند را که از تاکتیک‌های مخفیانه‌ای برای کمین و شکار استفاده می‌کرده را کشف کردند که این فسیل عقاب ترسناک متعلق به ۲۵ میلیون سال پیش است.

دانشمندان در استرالیا در یک کشف قابل توجه، اسکلت تقریباً کامل یک پرنده قدرتمند را که از تاکتیک‌های مخفیانه‌ای برای کمین و شکار استفاده می‌کرده را یافته‌اند که این فسیل عقاب ترسناک متعلق به ۲۵ میلیون سال پیش است و در یک وضعیت خیره‌کننده‌ای توسط دانشمندان کشف شده است.

دانشمندان استرالیایی بقایای یک عقاب باستانی را در نزدیکی دریاچه‌ای خشک در جنوب استرالیا کشف کردند و اعتقاد دارند که این پرنده باشکوه ۲۵ میلیون سال پیش هنگامی که این سرزمین مملو از جنگل‌های سرسبز بوده مشغول زندگی و شکار در منطقه بوده است. این کشف شامل ۶۳ فسیل خوب نگهداری شده است که تقریباً کل اسکلت عقاب را شامل می‌شود.

دانشمندان می‌گویند: به ندرت می‌توان حتی یک استخوان از یک عقاب باستانی پیدا کرد و امروز داشتن اکثر اسکلت‌ها بسیار هیجان‌انگیز است.

عقاب‌ها در راس زنجیره غذایی قرار دارند و سنجاب، سگ و خرگوش شکار می‌کنند و از آسمان نیز به عنوان پناهگاه همیشگی خود استفاده می‌کنند ضمن اینکه تعداد آن‌ها کم است و به همین دلیل اسکلت کمتری از آن‌ها همیشه در دسترس است.

این فسیل‌های باارزش در نزدیکی دریاچه «پینپا» که در استرالیا قرار دارد نه‌تنها یک یافته نادر است بلکه متعلق به یکی از قدیمی‌ترین و قدرتمندترین شکارچیان عقاب مانند در جهان است. این گونه کمی کوچک‌تر و لاغرتر از عقاب دم‌گوه‌ای است که بزرگ‌ترین پرنده شکاری استرالیا محسوب می‌شود.

خانه – بیاخبر