به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

پریناز ایزدیار در سریال جیران در مراسمی باشکوه به عقد بهرام رادان درآمد.

به گزارش وقت صبح، ویدئویی از مراسم عقد پریناز ایزدیار و بهرام رادان در فضای مجازی منتشر شده است. این ویدئو بخشی از سریال جیران است که در شبکه نمایش خانگی در حال پخش است.

 

آیا جیران براساس یک داستان واقعی است؟

روزیاتو نوشت: یک مشکل اساسی در جدیدترین ساخته حسن فتحی اندکی آزاردهنده به نظر می‌رسد؛ این سریال اساسا کوچک‌ترین اشاره‌ای به واقعی‌بودن و تاریخی‌بودن داستانی که روایت آن را آغاز کرده، نمی‌کند.

بنابراین به نظر می‌رسد که داستان واقعی رابطه عاشقانه میان جیران و ناصرالدین شاه تنها ایده‌ای برای شکل‌دادن به فیلم‌نامه سریال جیران بوده و اهمیت بیشتری ندارد.

اما جدیدترین ساخته حسن فتحی صرفا تحت تاثیر عشق تاریخی جیران و شاه قاجار نیست. این سریال به معنای واقعی کلمه به سراغ روایت بخشی از تاریخ ایران رفته اما هیچ اشاره‌ای به اقتباس از تاریخ واقعی کشورمان نمی‌کند.

به عبارت دیگر، حسن فتحی و احسان جوانمرد [به عنوان نویسندگان فیلم‌نامه سریال جیران] آن بخش از تاریخ قاجار که برای روایت فیلم‌نامه‌شان کافی بوده را تصاحب کرده‌اند و آن بخشی که نیازی به آن نداشته‌اند را دور انداخته‌اند!

شاید به همین دلیل باشد که سریال جیران به معجون عجیبی تبدیل شده که مشخص نیست براساس یک داستان واقعی است یا صرفا اقتباسی آزاد از یک رابطه عاشقانه در تاریخ قاجار لقب می‌گیرد.

البته مسیری که حسن فتحی و احسان جوانمرد برای روایت فیلم‌نامه‌شان انتخاب کرده‌اند چندان هم عجیب به نظر نمی‌رسد. این روزها پرداختن به داستان‌های تاریخی به یک گزینه جذاب برای کارگردان‌ها و فیلم‌نامه‌نویسان جهان تبدیل شده است.

اما سینماگران در چند سال اخیر شکل جدیدی از اقتباس‌های آزاد از روایت‌های واقعی تاریخی را اختراع کرده‌اند که احتمالا سریال جیران هم در گروه همین عناوین قرار می‌گیرد.

خانه – بیاخبر