به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

در حالی که کوتاه کردن موی دانش آموزان توسط معلم یک مدرسه جنجالی شد، حالا معلم لرستانی در اقدامی دلجویانه سعی در تلطیف اوضاع دارد.

به گزارش وقت صبح به نقل از روزیاتو؛ در روزهای گذشته ویدیویی از یکی از مسئولین یک مدرسه منتشر شد که در آن در حیاط مدرسه با خشونت تمام موی سر دانش آموزان پسر را با قیچی کوتاه می‌کرد؛ ویدیویی که جنجال‌های زیادی به پا کرد و با واکنش‌های منفی بسیاری از کاربران شبکه‌ های اجتماعی روبه‌رو شد.

حالا در اقدامی دلجویانه معلم یکی از مدارس پسرانه لرستان با کوتاه کردن موهای خود سعی در تلطیف اوضاع دارد.

واکنش ها به کوتاه کردن موی سر دانش آموزان

پیش از این صادق ستاری فرد، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود در خصوص ماجرای کوتاه کردن موهای سر دانش‌آموزان در یک مدرسه این‌طور نوشت:

«وَلَقَدْ کَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ» و ما فرزندان آدم را بسیار گرامی داشتیم؛ رفتار فرد خاطی با دانش‌آموزان عزیز مطابق ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات اداری؛ «اعمال و رفتار خلاف شؤون اداری یا شغلی است» که از طریق هیأت رسیدگی به تخلفات اداری و تنبیهات موضوع ماده ۹ قانون مذکور رسیدگی می‌شود.

در اقدام بعدی علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت از استعفای مسئولان مدرسه متخلف در قیچی موی سر دانش آموزان خبر داد و در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

‏متخلفی که کرامت دانش‌آموزان را حفظ نکرده بود به هیأت رسیدگی به تخلفات اداری معرفی شد، مدیر و معاون ‎مدرسه نیز استعفا دادند. سوء رفتارهای شخصی و خارج از ضابطه قابل انتساب به جامعه خدوم فرهنگیان نیست.

واکنش چهره های معروف به فیلم قیچی کردن موی سر دانش آموزان

رامبد جوان با حمله به معلمی که دست به این کار زده، در صفحه شخصی خود نوشت:

خجالت بکش آقای کم‌هوش و کم‌سواد و وحشی. این‌ها شاید پروفسور سمیعی و استاد شفیعی کدکنی و استاد شجریان و استاد علی دایی و استاد فیروز نادری هستند که این‌قدر ساکت و مظلوم زیر دست‌ها و نگاه ابله و حقیر تو قرار گرفتن. واااای به حال مملکتمون وااااای به حال آیندمون.

داریوش فرضیایی (عمو پورنگ) نیز با انتشار این فیلم در صفحه اینستاگرامش این‌طور نوشت:

واقعا متاسفم! ای کاش قبل از انجام هر عملی در خصوص کودکان و نوجوانان به عواقب و تبعات روحی و روانی آن نیز فکر می‌کردیم! در جایی که قرار است به فرزندان‌مان علم و تربیت بیاموزند دیدن چنین صحنه‌های به شدت آزاردهنده و ناامیدکننده است…

آقای محترم اسم این بچه‌ها دانش‌آموز است نه… که با قیچی افتادید به جانشان. کمی به غرور از دست رفته این بچه‌ها فکر کنید که با این رفتار ناشایست چه ضربه غیرقابل جبرانی به شخصیت آن‌ها می‌زنید. تاسف، تاسف، تاسف.

ویدیوی دلجویی معلم لرستانی از دانش آموزان را در ادامه ببینید:

 

خانه – بیاخبر