به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

نوید محمدزاده و آزاده صمدی چند سال پیش در یک نمایش با هم همبازی بودند.

به گزارش وقت صبح، در بخش‌هایی از این نمایش نوید محمدزاده دیالوگ‌هایی را خطاب به آزاده صمدی به کار می‌برد که برای اجرای رسمی در ایران جنجالی محصوب می‌شود.

 

نمایش «بالاخره این زندگی مال کیه؟»

نمایش بالاخره این زندگی مال کیه؟ به کارگردانی اشکان خیل نژاد در سال ۱۳۹۳ ساخته شده است.

در این نمایش نوید محمدزاده، آزاده صمدی، ندا گلرنگی، الهه شه پرست، محمد هادی عطایی، هومن کیایی، مینا کریمی جبلی، کیوان ساکت اُف، حمید رحیمی، شهاب الدین حسین پور، سینا بالاهنگ، محمد اشکان فر به هنرمندی پرداخته‌اند.

انتخاب نمایش‌نامه‌ی ” بالاخره این زندگی مال کیه «؟ توسط فرید ادهمی بیانگر هوشمندی اوست. انتخاب یک متن نباید بدون ارتباط با دغدغه‌های اجتماعی مردم زمانه باشد.

در واقع، چیزی باید در متن باشد که بتوان به جایی در گوشه‌ای از زندگی جمعی گره زد، وگرنه نمایش موضوعیت خود را حداقل برای آن جامعه از دست می‌دهد. سوالی که نمایش “بالاخره این زندگی مال کیه؟» مطرح می‌کند، سوال طعنه‌آمیز، همیشگی و البته بنیادین جامعه‌ی ماست، سوالی که دهه‌هاست تعیین تکلیف نشده است.

نمایش داستان ساده‌ای دارد. کن هریسون، استاد مجسمه‌سازی دانشگاه در پی یک سانحه‌ی رانندگی برای همیشه فلج شده است.

اگر مراقبت‌های پزشکی از او سلب شود ظرف چند روز خواهد مرد. او تصمیم می‌گیرد که بمیرد، اما جامعه‌ی پزشکی (سیستم) تصمیم او را نادیده می‌گیرد و می‌خواهد به هر قیمتی که شده او را زنده نگهدارد.

خانه – بیاخبر