به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

دزدان بی‌رحم به کارمند یک آموزشگاه رانندگی در ارام حمله کردند.

به گزارش وقت صبح، دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد که چگونه دو دزد سنگدل به یک دختر جوان در شهرک فاطمیه اراک حمله کرده و طلاهای او را به سرقت بردند.

 

آمار ناجا از افزایش سرقت‌ها در ماه‌های اخیر

احتمالا این روایت برای شما هم خیلی تعجب‌برانگیز نیست و طی ماه‌های اخیر لااقل یک‌بار چنین ماجرایی را از زبان دوست و آشنا شنیده‌اید.

روایت‌هایی که گاه همین قدر ساده نبوده و بعضا تهدید سارقان هم چاشنی‌اش شده است؛ مثل گذاشتن چاقو زیر گلو برای رهاکردن گوشی تلفن همراه. تازه‌ترین اتفاق هم انتشار کلیپی دلخراش از حمله شبانه چندنفر به یک زن در دزفول بود که در فضای مجازی دست‌به‌دست شد؛

کلیپی که از آن به عنوان «سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول» نام بردند و مرکز ارتباطات رسانه‌ای ناجا هم دیروز به خراسان گفت که توضیحات تکمیلی درباره این اتفاق اعلام خواهد شد.

در ماه‌های گذشته سرقت‌های کوچک از قبیل سرقت از داخل اتومبیل‌ها و جیب‌بری، موبایل‌دزدی و کیف‌قاپی‌ها افزایش یافته است و آمار ناجا هم این افزایش را تایید می‌کند.

آمار رسمی در این‌باره مربوط به صحبت‌های سردار «فرامرز به‌گذر» جانشین پلیس آگاهی ناجاست که آمار پنج‌ماهه سرقت‌ها در کشور را ارائه کرده است: «در پنج‌ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در بین سرقت‌های مهم، سرقت اماکن ۲۹ درصد، سرقت مغازه ۲۶ درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۴ درصد، اتومبیل ۱۰ درصد، کیف‌قاپی ۱۰ درصد و منزل ۵ درصد افزایش یافته است».

البته سردار «به‌گذر» این نکته را هم گفته است که «با تلاش‌های ماموران ناجا، کشفیات مجموع سرقت‌ها در پنج‌ماهه سال جاری هم رشد ۱۴ درصدی داشته است».

خانه – بیاخبر