به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

چند ماه پیش بود که تصویری در فضای مجازی مبنی بر شکافته شدن صورت یک پسر به وسیله زورگیران منتشر شد عکس العمل‌های زیادی به همراه داشت.

به گزارش وقت صبح به نقل از برنا، صبح هجدهم تیرماه سال جاری، ۳ زورگیر اقدام به خفت گیری و حمله با سلاح سرد به یک پسر جوان می‌کنند که در این درگیری صورت پسر جوان شکافته شد و گوشی او به سرقت رفت که با تلاش پلیس آگاهی پایتخت این افراد دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

انتشار تصویر صورت شکافته شده شاکی این پرونده در فضای مجازی منجر به ایجاد حس انزجار بسیاری از شهروندان شد.

 

پلیس: دوران «بزن در رو» تمام شده است

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در گفت‌وگو با فارس در خصوص آخرین وضعیت اراذل و اوباش در پایتخت اظهارداشت: در حال حاضر با برخورد جدی بحث عربده کشی، نوچه‌پروری و اوباش گری، به حداقل ممکن خود رسیده است؛

چرا که در طرح‌های مختلفی که پلیس به مرحله اجرا گذاشته با برهم زنندگان نظم و امنیت و آرامش جامعه برخورد جدی و پشیمان کننده شده و اراذل و اوباش و کسانی‌که به دنبال خود نمایی و عرض اندام بودند، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده اند.

جانشین فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: اراذل و اوباش با توجه به نوع شرارت‌ها و جرائم به اراذل سطح یک، دو و سه دسته‌بندی شده‌اند که سطح وقاحت و شرارت آن‌ها را مشخص می‌کند و هر چه سطح شرارت بالاتر برود به طور حتم مجازات‌های سنگین‌تری از جمله تبعید، حبس‌های بلند مدت و… در انتظار آن‌ها است.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به دیگر پرسش فارس در خصوص آسیب‌ها و تهدیدات ناشی از حضور اراذل و اوباش اظهار داشت:

مواردی همچون ضعف شخصیتی، تلاش برای دیده شدن، عقده‌های دوران کودکی، مشکلات خانوادگی، والدین نااهل و…در کنار یکسری اعمال هنجارشکنانه از جمله عربده کشی، درگیری، خودزنی و نوچه‌پروری در این دسته از افراد که به دنبال خود نمایی و عقده گشایی هستند شکل گرفته است.

این اعمال به طور حتم اقدامات نابخردانه آن‌ها امنیت و آرامش افراد جامعه را سلب و جوی از نا امنی را در جامعه ایجاد می‌کند که همین امر برخورد جدی و مقتدرانه پلیس را ایجاب می‌کند.

خانه – بیاخبر