به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

سریال پایتخت یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون است که همه آن را با لحظه‌های شیرین آن به یاد می‌آورند.

به گزارش وقت صبح، اما در بخشی از فصل ششم پایتخت که برای نوروز ۱۴۰۰ آماده شد، سکانس بسیار تلخی است که چون این قسمت مانند سایر فصل‌ها بیننده نداشت، خیلی دیده نشده است.

 

همه سوتی‌های پایتخت ۶

«پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم یک نمونه استثنایی در تلویزیون ایران است که در ۶ فصل ساخته شده و همیشه مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و انتظار می‌رود پس از این حجم از توجه و مخاطب عوامل تولید این سریال در ساخت آن توجه بیشتری داشته باشند اما فصل آخر سریال محبوب سیروس مقدم با اشکالات بسیاری در کارگردانی و تدوین مواجه بود که در فضای مجازی نیز واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.

در ادامه این مطلب اشاراتی به ضعف‌های سریال «پایتخت» یا در واقع گاف‌های بصری و روایی می‌پردازیم که در ادامه می‌خوانید:

در سکانسی که بهبود سوار هواپیما می‌شود بر خلاف آنچه که در همه جای دنیا رایج است ابتدا مسافران سوار هواپیما شده و سپس مهماندارها وارد هواپیما می‌شوند. این در حالی است که در شرایط مرسوم ابتدا مهماندارها داخل هستند و بعد مسافران وارد می‌شوند.

نکته جالب دیگر فصل جدید این سریال انتخاب بازیگر برای نقش جمیله است. جمیله در فصل اول زن داداش «هما سعادت» بود، اما در این فصل زن داداش «نقی معمولی» شده بود.

یکی از سکانس‌های عجیب سریال «پایتخت» مربوط به مسابقه فوتبال پرسپولیس و نساجی می‌شود. در این بخش که به نظر می‌رسد عوامل تولید «پایتخت» موفق به اجرای ایده‌هایشان نشده‌اند، گاف‌های تصویری بسیاری را شاهد بودیم.

شماره لباس بهتاش به عنوان دروازه‌بان سوم تیم نساجی در ابتدا ۵۵ بود که سپس به ۸۸ تغییر پیدا کرد و در نهایت شماره ۱ را به تن بهتاش دیدیم. در پلان دیگری وقتی بازیکن پرسپولیس شوتی به سمت دروازه نساجی می‌زند دروازه‌بان (بهتاش فریبا) ابتدا به سمت چپ خود شیرجه زده اما در پلان بعدی به سمت راست رفته و توپ را می‌گیرد.

در یکی از قسمت‌ها که «نقی معمولی» از مکه آمده بود و مهمانی برای اهالی روستا تدارک دید، آب قطع شده بود به طوری که به اشتباه از آب زمزم برای تهیه غذا استفاده کردند اما در سکانسی «فهیمه» با باز کردن شیر آب صورت خود را شست.

خانه – بیاخبر