به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

ماکسیم کرسی تنیس باز آمریکایی سرویس فوق العاده‌ای در یکی بازی‌ها زد.

به گزارش وقت صبح، ماکسیم کرسی در دیدار مقابل کریستوفر ایوبانک، سرویس عجیبی زد که برخی آن را بهترین سرویس تاریخ تنیس بر می‌شمارند.

آیا فدرر سرویس‌های خاصی می‌زند؟

در اکثر مسابقات ویمبلدون، سرویس‌های فدرر بیشتر در کناره‌های سرویس باکس می‌نشسته. که تقریبا نیمی از آن‌ها (۴۷ درصد) به طرفین، ۴۲ درصد به طرف T و ۱۱ درصد به سمت بدن فرود آمدند. این آمار نشان دهنده این است که قطعا راجر از یک استراتژی در ذهن خود استفاده میکند. و می‌تواند به راحتی امتیازهای خود را از سرویس بگیرد.

حالا می‌خواهیم کمی دقیق‌تر شویم و ببینیم که راجر دقیقا چه کاری انجام می‌دهد. فدرر ۲ امتیاز اول هر گیم خود را به کناره‌های باکس می‌زند.

و زمانی که ۳۰-۰ جلو می‌افتد حریفش انتظار یکی دیگر از همین سرویس‌ها را دارد اما این دفعه استاد سویئیسی توپ بعدی را به سمت T می‌فرستد.

زمانیکه فدرر ۴۰-۰ پیش می‌افتد، برای گمراه کردن حریفانش، تمایلی به استفاده از سرویس مورد علاقه خود نشان نمی‌دهد. و یک سرویس متفاوت برای به هم زدن ریتم حریف ارسال می‌کند.

که در این شرایط یا از سرویس‌های سریعتر استفاده می‌کند و یا اینکه توپ را به سمت بدن حریف میفرستد. اگر امتیاز را هم از دست بدهد، مشکلی به وجود نیامده است.

به طور کلی فدرر با استراتژی که در سرویس خود ایجاد می‌کند نمی‌گذارد حریفان به یک روند از بازی او عادت کنند. و با تیز هوشی امتیازات را پشت هم، از آن خود می‌کند.

خانه – بیاخبر