به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

برف و بوران شدید باعث ترافیک سنگین در جاده اهر-تبریز شده است.

به گزارش وقت صبح به نقل از مهر، ویدئوی منتشر شده از پلیس راه اهر تبریز نشان می‌دهد که برف شدید باعث ایجاد ترافیک شدید و کندی عبور و مرور شده است.

 

تشدید بارش برف و باران در آذربایجان‌شرقی

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: بارش برف و باران از امشب تا اواخر چهارشنبه در استان تشدید می‌شود.

محمد امیدفر، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فعالیت سامانه بارشی همچنین موجب بروز مه، کولاک برف در نواحی سردسیر و کوهستانی و وزش باد گاهی تا شدید به ویژه در روزهای چهارشنبه تا پنجشنبه در استان می‌شود.

وی اظهار داشت: لغزندگی جاده ها، اختلال در تردد، مه گرفتگی، کاهش دید افقی و تداوم بسته شدن راه‌ها در نواحی سردسیر و در نواحی گرمسیر احتمال بارش تگرگ، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و احتمال اصابت صاعقه دور از انتظار نیست.

امیدفر، با اشاره به شدت وزش باد در روزهای چهارشنبه تا پنجشنبه، ادامه داد: احتمال پرتاپ اجسام سبک و سقوط تابلوهای تبلیغاتی و شکستن سرشاخه‌های درختان وجود دارد و توصیه می‌شود مردم از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی، کابل‌های برق دوری کرده و از توقف در این مکان‌ها اجتناب کنند.

به دنبال فعالیت سامانه بارشی از اواخر اسفند سال گذشته، بارش برف و کولاک موجب بسته شدن راه ارتباطی حدود ۱۶۰ روستای آذربایجان شرقی در شهرهای اهر، ورزقان، کلیبر و خداآفرین شده بود که روز گذشته با تلاش راهداران راه ارتباطی ۱۰۰ روستا بازگشایی شد و تلاش برای بازگشایی راه ارتباطی بقیه روستاها نیز در جریان است.

خانه – بیاخبر