به گزارش مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

تورم افسارگسیخته در هزینه تولید فیلم و سریال بیش از هر چیز مرهون افزایش سرسام‌آور دستمزدهای بازیگران است.

به گزارش وقت صبح، سروش محمدزاده کارگردان سریال نوار زرد درباره انتخاب بازیگر این سریال و ایفای نقش اصلی توسط بانیپال شومون صحبت کرد.

وی گفت که برخی بازیگران برای ۲۶ جلسه ۸ساعته مبلغ یک میلیارد را درخواست کرده اند.

 

تفاوت زیاد دستمزد بازیگران

واقعیت این است که فاصله‌ی دستمزد میان ستاره‌ها، بازیگران تاپ درجه یک، بازیگران تاپ درجه دو، بازیگران معمولی و بازیگران تازه از راه رسیده بسیار متفاوت است.

در حال حاضر فیلم‌هایی روی پرده سینما هستند و آثاری در پلتفرم‌ها در حال پخش و توزیع هستند که فاصله‌ی دستمزد بازیگر نقش اول و بازیگر مقابلش چیزی حدود ماهانه هشتصد میلیون تومان است و درواقع تنها ستاره‌ها هستند که با دستمزد بالا با پروژه‌ها قرارداد می‌بندند؛

و گاهی درکنار میز صرف ناهار در یک پروژه سینمایی فردی با دستمزد ماهی پنج میلیون تومان نشسته است و کمی آن طرف‌تر دستمزد بازیگر دیگر برای هر ماه پانصد میلیون تومان است، اما هر دو جلوی یک دوربین می‌روند و هر دو در تیتراژ یک اثر با جایگاه متفاوت قرار می‌گیرند.

سال‌ها کار تهیه و تولید و مشاوره با سازندگان و تولید کنندگان آثار مختلف می‌گوید بیش از ۶۰٪ هزینه‌های تولید یک اثر نمایشی چه در سینما، چه در تلویزیون و چه در پلتفرم‌ها متعلق به بازیگران است.

بدیهی است که در این شرایط پول هنگفتی از پروژه خرج بازیگران می‌شود و قطعا عوامل تهیه و تولید مجبور هستند از مابقی کار بزنند تا بتوانند بازیگران مد نظر کارگردان و گاهی بازیگران مد نظر مدیران تلویزیونی را در پروژه حاضر کنند.

خانه – بیاخبر