به گزارش سرویس وبگردی مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

خلبانی از شغل های بسیار تخصصی و مهم است. این زن ۸۴ ساله که به پارکینسون مبتلاست آرزوی پروازش را جامه عمل پوشاند.

به گزارش رکنا، شاید برخی افراد سالخورده پس از آنکه متوجه ابتلا خود به یک بیماری می‌شوند روحیه خود را از دست داده و زندگی را رها می‌کنند. اما «میرتا گیج» ۸۴ ساله زمانی که متوجه شد به بیماری پارکینسون مبتلا است، تصمیم گرفت دقیقا همان چیزی را که دوست دارد انجام دهد؛ پرواز با یک هواپیما.

گیج که در جوانی خلبان بود هنگامی که وارد هواپیما شد خود را در همان محیطی که در جوانی بار‌ها آن را تجربه کرده بود یافت. پسرش «ارل» در مصاحبه با فاکس نیوز گفت که مادرش در انجام کار‌های روزمره مشکل داشت و به همین دلیل خانواده تصمیم گرفت تا در برآورده کردن خواسته‌های گیج به وی کمک کنند.

آرزوی پرواز این زن ۸۴ ساله برآورده شد

یکی از مواردی که در لیست خواسته‌های گیج وجود داشت آرزوی پرواز دوباره بود که محقق شد. ارل با یک خلبان با نام «کودی متیولو» تماس گرفت و از او خواست تا با قبول خواسته مادرش به او کمک کند. آنها توافق کردند تا گیج سوار یک هواپیما شده و به همراه یکدیگر بر فراز دریاچه وینیپِساکی و کوه کیرسارگه پرواز را تجربه کنند. در حین پرواز کودی هدایت هواپیما را در اختیار گیج قرار داد و خود به عنوان کمک خلبان ایفای نقش کرد.

در ویدئویی که تهیه و منتشر شد گیج در حالی که مشغول هدایت هواپیما بر فراز آسمان است، دیده می‌شود. انتشار این ویدئو در فضای مجازی با استقبال کاربران همراه شد و این ویدئو تاکنون بیش از ۲ هزار لایک دریافت کرده است. بسیاری از کاربران اشتیاق به زندگی گیج را مورد ستایش قرار دادند.

خانه – بیاخبر