به گزارش سرویس وبگردی مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

محمدرضا گلزار از چهرهای پر فروش فیلم های سینمایی است محمدرضا گلزار حواشی زیادی را در سینما دارد محمدرضا گلزار از چهرهای مطرح در فضای مجازی است محمدرضا گلزار جزء پولدار ترین بازیگران است محمدرضا گلزار در گذشته ماجرای عجیبی را درباره قرداد با موهای بلندش داشت.

به گزارش رکنا، روزگاری در سینمای ایران بازی کردن برای کارگردانان بزرگ و اساتید نامدار یک افتخار بود. به طوریکه سوپراستارهای وقت ، وقتی پیشنهادی از کیمیایی ، بیضایی ، مهرجویی ، حاتمی یا تقوایی به دست‌شان می‌رسید نه فقط حاضر به دادن تخفیف‌های تا ۹۰ درصد در دستمزد خود می شدند ، بلکه برای گرفتن آن نقش و داشتن اثری در کارنامه شان با این اسم های بزرگ ، حاضر بودند هر کاری بکنند.

 اما امان از وقتی که چرخ زمانه برگردد …

اعتراض آخرین فیلم استاد

 در دهه های اخیر فاجعه فرهنگی دامن اساتید بزرگ را هم گرفته و ارتباطات روی کارنامه پر افتخار ایشان نیز سایه انداخته است. به این نمونه توجه کنید ؛  مسعود کیمیایی پس از «اعتراض» در سال ۱۳۷۸ اعلام کرد این آخرین فیلم اوست و برای همیشه ایران را ترک می‌کند. کیمیایی به همراه همسرش گوگوش از ایران خارج شد و تا سه سال بعد مرتب اخبار ضد و نقیضی از فیلم سازی او به همراه بهروز وثوقی و گوگوش در کوبا یا آمریکا به گوش می رسید. اما هیچ کدام این پروژه ها عملی نشد تا اینکه استاد کهنه‌کار به وطن برگشت و پروانه «سربازهای جمعه» را از ارشاد گرفت .

رقابت سوپراستار های جوان

وقتی قصه فیلم بین اهالی سینما لو رفت ، تمام بازیگران جوان از خوشحالی به پایکوبی پرداختند! چرا که استاد بزرگ – که همیشه فقط یک نقش برای نسل جوان داشت – حالا می خواست داستانی بسازد که چهار بازیگر جوان می توانستند در آن خودنمایی کنند .

به طور طبیعی پولاد – پسر استاد – صاحب یکی از نقش ها بود و رقابت برای کسب سه نقش دیگر در بین ستاره های جوان حسابی داغ شد.

 بازیگرانی که در سینما با لقب چشم رنگی ها همواره تحقیر می‌شدند ، همیشه دنبال فرصتی بودند که به همه نشان دهند از استعداد بازیگری نیز تهی نیستند. در رسانه ها هر روز خبر از توافق با یک ستاره می رسید تا اینکه بهرام رادان و محمدرضا فروتن به طور قطعی برای دو نقش قرارداد بستند و ماند فقط یک نقش دیگر !

گلزار قرارداد موی بلند داشت !

 محمدرضا گلزار انتخاب اصلی این نقش بود اما طبق قصه این جوانان از سربازی می آمدند و باید موهایشان کوتاه می بود. گلزار قراردادی با ایکات به عنوان مانکن اصلی داشت و نمی توانست موهایش را کوتاه کند.

وقتی او از دایره انتخاب خارج شد، دیگر کسی نمی دانست که شانس برای این یک نقش در خانه چه کسی را خواهد زد.

  بازغی پیاده ، بازغی با بی ام و !

پژمان بازغی نیز یکی از بازیگران جوانی بود که به دفتر کارگاه آزاد فیلم رفت تا برای نقش استاد تست بدهد .

بار اول وقتی وارد دفتر شد ، مدتی منتظر ماند و چون موفق به ملاقات با استاد نشد ، از دستیارش وقتی دیگر خواست. آن روز بازغی احساس کرد شاید گزینه مناسبی برای نقش نیست اما فردی که همه از ارتباطاتش در سینما خبر داشتند به بازیگر جوان – که با اکران فیلم دوئل کاندیدای سیمرغ بلورین هم شد و کسی در توانایی هایش تردید نداشت – توصیه کرد: «دفعه بعد با یک ماشین مدل بالا به دفتر کیمیایی برو !»

بازغی نمی‌دانست چقدر باید موضوع را جدی بگیرد، اما حسی به او می‌گفت:« چه ضرری دارد؟ من که بی ام و شاسی بلند دارم, چرا با ماشین خودم نروم؟» بنابراین در ملاقات دوم با همان ماشین رفت و این بار برخلاف نوبت اول نه فقط منتظر نشد ، بلکه بلافاصله به اتاق استاد راهنمایی و زیر قرارداد را برای نقش چهارم گروه سربازها امضا کرد !

پژمان بازغی

سنتی که به سینما اضافه شد

هیچ کس نمی داند داشتن ماشین مدل بالا چه ربطی به توان بازیگری دارد ؟ اما هر چه بود از آن به بعد یک سنت به سنت های سینمای ما اضافه شد و آن هم اینکه یک سوپراستار موقع امضای قرارداد حق ندارد با ماشین وطنی یا خدای نکرده اسنپ یا مترو (!) به دفتر تهیه کنندگان مراجعه کند ! حتی اگر ماشین خودش خراب باشد و نتواند قرار را به بعد موکول کند باید برای یک روز میلیون ها تومان هزینه و اتومبیلی مدل بالا اجاره کند چون برای گرفتن نقش این کار لازم است !

خانه – بیاخبر