به گزارش سرویس وبگردی مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

بزرگترین فسیل‌ دایناسور جهان که قدمت ۶۶ میلیون ساله دارد فروخته شد.

به گزارش رکنا، بیگ جان، بزرگترین دایناسور triceratops شناخته شده جهان، پنجشنبه در حراجی بزرگ پاریس به مبلغ ۶.۶ میلیون یورو (شامل هزینه ها) به کلکسیونری آمریکایی فروخته شد. به گفته مجری حراج، این فروش یک رکورد برای حراج فسیل‌های دایناسور در اروپا است. ارزش این فسیل ۶۶ میلیون ساله بین ۱.۲ میلیون تا ۱.۵ میلیون یورو برآورد شده است.

به عنوان بخشی از حراجی که توسط خانه بینوش و ژیسیلو ترتیب داده شده بود، این فسیل ابتدا به خانه درو در پاریس فروخته شد و سالانه کلکسیونر‌های ثروتمندی را که به فسیل‌های بزرگ علاقه دارند به خود جذب می‌کرد. وضعیت اسکلت به خوبی حفظ شده، ۶۰ درصد بدن و ۷۰ درصد جمجمه سالم است و ۱۱ داوطلب برای خرید این فسیل اعلام آمادگی کرده بودند که پیشنهاداتی را تحت نظارت کمیسر الکساندر جکیلو جلو برده بودند که به ۵.۵ میلیون یورو (بدون هزینه) رسیده بود.

جکیلو پس از حراج گفت: ” این قیمت فروش قابل توجهی است. ” شریک او، یاکوبو پریانو، متخصص دیرینه شناسی، نیز گفت: ” ما انتظار چنین نتیجه‌ای را نداشتیم. “

کلکسیونر برنده حراج، فردی را به مکان حراج فرستاد و توضیح داد که “بیگ جان” به آمریکا منتقل می‌شود، جایی که در سال ۲۰۱۴ کشف شد و مجموعه شخصی خریدار خود را تکمیل می‌کند. اما به گفته کارشناس این حراج، فسیل بعداً می‌تواند به کلکسیون‌های دیگر قرض یا اهدا شود و در موزه‌ها به نمایش گذاشته شود.

فسیل دایناسور

رکورد جهانی در حراج تیرانوزاروس در سال ۲۰۲۰ در نیویورک به ثبت رسید که طی آن یک کلکسیونر ۳۱.۸ میلیون دلار برای خرید یک اسکلت پرداخت کرد.

خانه – بیاخبر