به گزارش سرویس وبگردی مجله تفریحی و سرگرمی بیاخبر

دیابت بارداری در بین بسیاری از مادران باردار شایع است.

به منظور درمان دیابت بارداری، زنان باردار باید قند خون را مرتب اندازه گیری و اغلب زنان، سطح قند خون خود را می توانند با تغییر رژیم غذایی خود کنترل کنند.

به گزارش رکنا، مدیر گروه بیماری های غیر واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان این مطلب اظهارکرد: در این زمینه، تنها برخی از مادران نیازمند درمان هستند. «روح ا… یزدانی» اضافه کرد: دیابت بارداری همانند سایر انواع دیابت، اختلالی است که نحوه مصرف قند توسط بدن را مختل می سازد. وی افزود: دیابت بارداری، شکلی از دیابت است که برخی زنان طی بارداری به آن مبتلا می شوند و دلیل ایجاد آن نیز افزایش نیاز بدن به انسولین در زمان بارداری است.

تاثیر دیابت بر مادر و فرزند

وی در خصوص این که دیابت چه تاثیری بر مادر و فرزند می گذارد، ادامه داد: این اختلال می تواند منجر به بزرگ شدن جنین شود، بنابراین تمام زنان باردار باید برای دیابت بارداری بررسی شوند.

وی گفت: زنان دارای دیابت بارداری، برای درمان به ورزش نیاز ندارند اما داشتن فعالیت، به افراد کمک می کند که قند خون خود را کنترل کنند؛ البته اگر از قبل ورزش می کردند، همان ورزشی را که انجام می دادند ادامه دهند و اگر تا به حال ورزش نمی کردند و حالا قصد ورزش دارند، از پزشک یا پرستار خود سوال کنند که چه نوع ورزشی برای آن ها مناسب است.

«یزدانی» تاکید کرد: دیابت بارداری، احتمالاً برطرف خواهد شد و قند خون افراد، احتمالاً به سطح طبیعی باز خواهد گشت و چنان چه انسولین مصرف می کردند، به احتمال زیاد، دیگر به آن نیازی نخواهند داشت، با این حال پزشک یا پرستار باید قند خون افراد را بررسی کند تا از طبیعی شدن آن اطمینان حاصل کند.

خانه – بیاخبر